Miroslavst

Který stát dnes oslavuje den nezávislosti?

Tento stát je známý svými národními parky v savaně a velkou vůlí lákat zahraniční turisty. Země je prezidentskou republikou. V roce 1964 se stala nezávislou republikou.
Víte o kterou zemi se jedná?

Nejlepší odpověď
anonym

Keňská republika (svahilsky, anglicky: Kenya [ˈkɛnjə, ˈkiːnjə]) je přímořský stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Sousedí na západě s Ugandou (933 km), na severozápadě s Súdánem (232 km), na severu s Etiopií (861 km), na východě se Somálskem (682 km) a na jihu s Tanzanií (769 km). Keňa je známá svými národními parky v savaně a velkou vůlí lákat zahraniční turisty. Země je prezidentskou republikou. Keňa je pojmenována po nejvyšší hoře Mount Kenya, nacházející se uprostřed státu. Zákonodárným sborem země je Národní shromáždění.

Zdroj: vyrovnávací paměť vyhledávače Google