Smack

Který sport je nejvíc na fyzičku?

Nejlepší odpověď
Rokio

Myslím si, že zvedání činky. Uzvednout takovou dvou set kilovou činku je opravdu fyzicky náročné.

Další odpovědi
elkon

Bez kvalitní fyzické přípravy nejde dělat žádný sport na úrovni.

Disraeli

Snad skoro každý, je-li dělán dobře. Fyzička se zlepšuje postupným časem (sportováním, věnovat se tomu sportu, pravidelně ho provozovat). Píšu skoro každý, protože sportem myslím fyzickou aktivitu, kde se hýbá, jenže ono se tam počítá i hraní her (jako šachy nebo i počítačové a deskové hry).

Pokud ti jde jako konkrétně o mohutnost svalů a jejich komplexní procvičení, tak jak píše Rokio, určitě posilování. To je na to dělané.
Ale nemusí se jednat přímo o činky, můžeš posilovat i s vlastní vahou. A účelem ani nemusí být svalová mohutnost – ale jejich procvičení nebo zhubnutí. To už záleží na cíli a podle toho volíš styl (způsob) vičení.
Na fyzičku je každý fyzický sport vhodný. Záleží jakou tu fyzičku chceš mít. Akrobatickou/gym­nastickou, čili hubenou, ohebnou atd. Nebo svalově namakanou. Každý takový sport ti fyzičku dá (o tom to taky je, ten sport. Být fit, v dobré, vytrénované a bez tučné fyzické kondici. Teď jde jen o to, jakým směrem vytrénované).

tvaruzekcz

Nejde o druh sportu, ale o kontinuálním cvičení, takže na tvou otázku odpovídám jakýkoliv sport, který trvá déle než 30 minut a při kterém je zapojeno více svalových skupin. Nejvhodnější je kombinované cvičení silového a aerobního intervalového tréninku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.