Kelt

Který soubor stáhnout, větší nebo menší?

Stahuji si písně v mp3 formátu. Mám možnost si vybrat stejnou píseň, která v obou případech trvá stejně dlouho, rozdíl je ve velikostech. Jednou se jedná o soubor 3 MB, podruhé o soubor o velikosti 7 MB. Nejde o to, jak dlouho bude trvat uložení souboru, ale jaký bude rozdíl mezi soubory při poslechu a zda to poznám. Tak děkuji předem.

Nejlepší odpověď
xxx3

jestli to poznáš záleží na tvých „uších“ (spíš mozku, samozřejmě), to ale závisí také na tom, na jakém přehrávacím zařízení to budeš pouštět a jak hlasitě. U hudby, která se bude linout z laciných PC repráčků jako zvuková kulisa, na tom asi nesejde. Pokud máš např. slušná sluchátka a kvalitní přehrávač, tak to může být znatelné. Zaměřil bych se na bitrate souboru – méně než 160kb/s bych nebral.

Další odpovědi
Frogman

Přesně jak píše xxx3, záleží na tvých uších a přehrávacím zařízení, ale pro běžné poslouchání bohatě postačí kvalita 128 kbps (3minutová píseň je velká cca 3 MB).