Spartaboy

Který skladatel má ve své tvorbě blízko ke skladbám Cloude Debussyho?

Nejlepší odpověď
annas

Mohl jste upřesnit otázku. Záleží na úhlu pohledu.

Mohl by to být Ravel. Ravel a Debussy jsou často kategorizováni společně jako „impresionističtí“ skladatelé. Bližší zkoumání jejich hudby však ukazuje, že jejich díla mají ve skutečnosti velmi výrazné vlastnosti,

Každý skladatel byl občas obviněn z krádeže nebo půjčování od druhého. Máte-li zájem, dovíte se v odkazu víc.

Podrobná stylistická analýza těchto dvou děl (Odinovy legendy) ukazuje, jak odlišně každý skladatel přistupoval ke stejnému tématu. Porovnání dvou děl se stejnými tituly na základě stejného inspirativního zdroje ukazujte, že jde o ljdinečný skladatelský styl každého z nich,."

https://scholar­ship.rice.edu/han­dle/1911/22155

" Claude Debussy a Maurice Ravel se navzájem obdivovali a byli dobří přátelé. Ravel občas „z hecu“ Debussyho popichoval ohledně orchestrace. Jednou dokonce svému příteli řekl: Kdybych měl chvilku, tak bych vám to vaše Moře (La Mer) zbrusu nově reorchestroval.“

Zdroj: https://jartym­.blog.idnes.cz/blog­.aspx?c=489427

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.