Ice man

Který si vybrat Internetový prohlížeč?

Nejlepší odpověď
Bedy

Na Windows 7 a 8 doporučím Internet Explorer 10, protože patří mezi nejryhclejší prohlížeče a je celkem úsporný – on totiž hlavně používá hardwarovou akceleraci grafické karty, ne procesoru. Proto je IE10 nejrychlejší a patří mezi úsporné prohlížeče.

Co se týká bezpečnosti, tak to, co tu někteří o IE napsali, platilo kdysi. Dnes je situace úplně jiná, IE od verze 9 patří mezi velmi bezpečné prohlížeče, podle testů dlouhodobě má nejlepší ochranu proti phishingu (nebezpečné strányk tvářící se jako strányk bank či sociálních sítí apod. – cíl je jasný – vylákat z lidí uživatelská jména a hesla, vykrást bankovní účet, rozesílat spam).

Co se týká bezpečnosti jako programu, tak Internet Explorer od verze 10 má plně automatické aktualizace (ne přes WIndows Update jako dřív), takže jakmile je objevena díra, hned je zalepená automaticky nainstalovnaou aktualizací stejně jako u Firefoxu či Chrome.

Neexistuje žádný program, který by byl bez děr (snad program Hello World! – to je první program, který si budoucí programátor napíše, tam snad nejde nic zkazit).

Čím je program složitější, tím víc chyb má. Chybám zabránit nelze – u každýho programu se časem používání přijde na nějakou chybu a je jedno jeslti to je Internet Explorer nebo Firefox či Adobe Reader nebo Java)

Na starší Windows Vista doporučím Internet Explorer 9, de facto stejný, jen je malinko pomalejší (to stejně člověk nepostřehne, to je viditelné pouze v laboratořích). Co se týká bezpečnosti, je to de facto stejné.

Na Windows XP doporučím buď SRWare Iron.
SRWare Iron je úplně stejný jako Google Chrome, ale narozdíl od Google Chrome nesleduje aktivitu svých uživatelů.

SRWare Iron prohlížeč tedy na rozdíl od Google Chrome nevyžaduje
nemá žádné klientské číslo (na rozdíl od Chrome), 100% tedy nemůžete být dohledatelní co a jak na internetu navštěvujete atd.
nezapisuje si, kdy byl Iron prohlížeč nainstalován
při psaní do adresního řádku Iron nenašeptává – toto našeptávání je totiž realizováno dotazem na Google (vlastně tak jsou odesílány informace co a jak navštěvujete)
místo chybové stránky serveru zobrazuje Chrome chybovou stránku Google, toto Iron nedělá
Google Chrome při chybá odesílá hlášení firmě Google, toto opět Iron nedělá
Iron nepředává žádné dodatečné informace o prohlížeči, Chrome např. informuje, kde a kdy bylo staženo atd.
Iron neobsahuje aplikaci Google Updater – ta je povinnou součástí Google Chrome a při každém spuštění Windows instaluje na pozadí (bez vašeho vědomí) aktualizace (pokud tedy nepoužíváte např. firewall třeba ZoneAlarm Free a HIPS aplikaci, třeba Spyware Terminator) – ty vás na tyto procesy na pozadí upozorní, a můžete jim zabránit, i je napořád zakázat
Iron nespouští 5 sekund po spuštění na pozadí domovskou stránku Google

vytaženo z www.zdarma.cz

Nebo pak doporučím Operu, zvlášť pokud se jedná o starší počítač – Opera je asi úplně nejúspornější, zvlášť když se zapne Opera Turbo, tak i to načítání stránek je rychlejší (ideální i pro pomalá internetová připojení nebo připojení se stahovacím limitem FUP).

Eventuelně by se dal doporučit i Internet Explorer 8, ale ten už je docela zastaralý, nepodporuje ty nejnovější standardy jako CSS3 a HTML5 (ikdyž drtivá většina webů používá ještě starší CSS2.1 a XHTML nebo HTML4).
Navíc IE8 není tak rychlý jako ostatní prohlížeče a vyšší verze IE (tedy 9 a 10), co se týká bezpečnosti, tak proti phishingu má taky vynikající ochranu, ale co se týká samotných děr, tak aktualizace chodí malinko později, protože jde všechno přes Windows Update – a řada lidí má zakázaný automatický aktualizace Windows a tak pak vznikají ty programy a mýty, že IE je nebezpečný. Není, nebezpečné jsou jen staré verze jako IE7 a zvlášť pak nebezpečné jsou IE6, IE5.5 apod.
IE8 nemá automatické aktualizace jako třeba Internet Explorer 10 nebo Firefox či Chrome.

Já sám na Windowsech používám Internet Explorer, na Linuxu (Debian) používám prohlížeč Opera, dříve jsem používal Firefox.
Google Chrome zásadně nedoporučuji kvůli ochraně osobních údajů – prostě Google Velký Bratr tě sleduje…

Další odpovědi
Fantom Nasty

Google Chrome!!!

www

Firefox, pro slabší PC Maxthon.
Zkušenost

odpomass

V dnešní době je to poměrně těžké, doporučuji ti jich vyzkoušet více.
Ale z hlediská správné reprezentace webových stránek je asi nejlepší Opera, pak Chrome a Firefox.
Z hlediska množství zajímavých doplňků určitě vede Firefox, rychle ho dohání Chrome. Z hlediska rychlosti načítání stránek je to velmi podobné u Firefoxu i Chrome, Opera taky nezaostává nijak výrazně. Chrome si ale bere poměrně velké procento z výkonu počítače, znatelné především při více otevřených záložkách, což u Opery a Firefoxu není až tolik znatelné.
Internet Explorer ani nezmiňuju, protože ačkoliv novou verzí opraví staré chyby a díry v bezpečnosti, spoustu nových zase přibyde.

badisko

To ti nikdo neporadi je to podobne jako napriklad s antiviry kazdy ma za nejlepsi to sve .. …chce to vyzkouset ktery ti bude nejvice sedet kazdy mame jine naroky a jine pocitace ..dlouhou dobu jsem pouzival Mozillu firefox a Maxthon ..pak jsem presel na kratkou chvili na Google chrome.. ale ten jsem rychle opustil …uz delsi dobu pouzivam operu a jsem spokojenej…teda upresnim na Windows pouzivam Operu a na linux Ubuntu Mozillu Firefox…

Nerevarin

Mozilla Firefox. Ten je můj nejoblíbenější. V poslední době jede hodně Google Chrome, ale tomu jsem na chuť zatím moc nepřišel.

filly92

Google Chrome, Firefox a Explorer nepoužívám, protože tyto prohlížeče se mi na mém počítačí strašně sekají. Mám totiž Windows xp, takže mě nejlépe vyhovuje Opera.