vivatisCZ

Který pták v zimě nejdále cestuje?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V zimě už docestoval, ale na podzim odlétá z Finska až do jižní části Afriky Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris). Velmi daleko cestuje Budníček větší (Pylloscopus trochilus), ten hnízdí na samém severu Norska a Ruska a odlétá také až na jih Afriky.

Další odpovědi
beer

Uvedené od Lamalam není tím ‚nej‘, proto ji upřesním včetně zdroje:
„Rybák dlouhoocasý hnízdí v Arktidě, na severu Evropy i Ameriky. Když mláďata dorostou, je i rodiče tajemná síla zvedne a donutí letět až do Antarktidy, na druhou stranu zeměkoule. Ročně tak rybák uletí až 50 000 kilometrů.“
Vícero zajímavostí o tazích ptáků ve zdroji.

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/ptaci/vlas­tovky-odletaji-aneb-zazrak-ptacich-tahu/

HonzikPernik

Kam si ho dovezeš tam docestuje.

Freja

Čáp bílý cestuje do Jižní Afriky