zjentek

Který prudký přírodní jed je nejsnáze dostupný a jak z něj před použitím vytěžit ten nejlepší účinek?

Poison garden.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To přeci záleží na možnostech konkrétní osoby. Kupříkladu „mám "známé“, tak koupím. Je to MNOHEM jednodušší, než nějaká alchymie, snaha dolovat jed „z něčeho“, věř mi. :)

Pokud ti jde o to druhé (alchymie), tak asi nejsnáze získatelný a převelice účinný je ricin. (asi 6000× jedovatější, než kyanid draselný). Stačí posbírat semínka skočce obecného, možná ho máš na zahrádce (nebo soused). Prý stačí pozřít 20 semínek a máš vymalováno. Extrakce ricinu (pro zefektivnění) je prajednoduchá, zkoukni net (google), nechci aby mi smazali odpověď kvůli „návodu k trestné činnosti“, víš jak to tu chodí. Také záleží na způsobu podání, intravenózní aplikace vyžaduje mnohem nižší dávku, než třeba perorální.

Nevýhody:

  1. Existuje protijed. Obvykle je to ale prd platné, pokud se předem neví, že jde o otravu ricinem. (první příznaky jako chřipka) Než se zjistí (POKUD se vůbec zjistí) vocogo, tak je šmitec.
  2. Naprostá většina „zájemců“ se otráví sama, při pokusu o extrakci. S lidskou blbostí nic neuděláš. To víš, příroda a její zákony na rozdíl od lidí kašlou na: „Ale já jsem myslel…“, tož asi tak. ;) :D :D

Další odpovědi
Rokio

Zkus shodit včelí úl a pak přijmout svůj trest od dělnic. 🙂

Kelt

A co takhle mandle. Necháš je zhořknout a dostaneš KCN, který je cítit po hořkých madlích.

Drap

Rulík zlomocný, vraní oko

RyuzakiKate

Rostliny. U nás jich taky roste dost a někteří si je i pěstují na zahradě, třeba náprstník nebo oměj, oba spolehlivě jedovaté. Jak už zmínil aliendrone, tak skočec, který však u nás není původní. Dále dle Drapa samozřejmě rulík, s vraním okem to zase tak horké není. Pak je tu ještě durman, blín, lýkovec, ocún nebo bolehlav. Obsah alkaloidů se však mění dle ročního období a i během dne, každá rostlina má nejvyšší obsah v různých částech (květ, list, semena, stonek…)
Bohužel jsou stále časté otravy u dětí, stačí si najet na stránky Toxikologického informačního střediska, houby a rostliny jsou hned za léky a přípravky do domácnosti…
Žádná z takovýchto otrav není vůbec, ale vůbec příjemná a nepřála bych ji snad nikomu. Ale když si někdo splete medvědí česnek s konvalinkou nebo nedejbože ocúnem nebo mu jakýsi léčitel/homeopatik poradí nálev z náprstníku…