Fienir

Ktery polyfazicky spanek je nejvhodnejsi?

Polyfazicky spanek je prirozeny, napr. novorozenci spi polyfazicky, dokud se nenavyknou na monofazicky spanek kvuli systemu. (skola, prace) Nektera zvirata take spi nekolikrat denne.

Ale spis mi jde o nejake schema, urcite telo a hlavne mozek potrebuje nejaky hlavni spanek a pak par slofiku. Ale v jakem pomeru poctovem a casovem tak, aby to pro telo a mozek bylo prospesne? (Hlavne prospesnejsi nez je zastarale schema 8 hodin monofazickeho spanku denne)
Doplňuji:
Nevim, jestli je moudre se ridit prave kockou, vzhledem k tomu, ze mohou byt urcite rozdily mezi mym telem a telem kocky.

pozn. na dalsi prispevky budu reagovat v diskuzi, pokud to pujde.

Odpovědi
anonym

V tomto případě je nejlepší poradce kočka (zvíře).

Fyzik

Takovou věc je ze statistického hlediska takřka nemožné vystopovat. Tělo je tak složité, že může být pro něj nejlepší třeba to, když se spí půl hodiny, pak hodinu ne, hodinu, pak hodinu ne, potom série 5–10 záblesků UV světla o vlnové délce 300 nm, pak hodina spánku, potom 10 minut zavřené oči, pískat u toho vysoké tóny a potom ještě hodinu spát a pak budete nejlépe vyspaný. A jakákoli výraznější odchylka to celé pokazí. A lidstvo si bude muset ještě dlouho vystačit s tím, že 8 hodin spánku v kuse je to nejlepší, na co člověk přišel.

A když někdo přece přijde na něco inovativního, lidé si řeknou, že to je nějaká hnusná přírodní alternativa, a zabrání tak rozšíření zdravých návyků.