dgfdgf

Který počítačový hry jsou nebo byly něčim výjímečný?

Třeba Asasíni jsou všichni skoro stejný, kromě toho, že v některejch můžem plout na lodích. A Watch Dogs se taky zásadně neliší třeba od Mafie.

Nejlepší odpověď
briketka10

Prince of Persia
Před 30 lety to byla hra, která u mě vítězila:
https://www.hry­.cz/hra/prince-of-persia-original

Nyní se může hrát i ve Windows v barvě.
Já ji tenkrát hrála v DOSU a černobílé verzi,

Další odpovědi
ivzez

Já jsem měla ráda dvě staré DOSovské hry:
Civilizace I a Mah Jongg.

Mah Jongg (už verzi pro Windows) hraju dodnes.
Dnes hraji nejradši „Miny“ a sudoku…

Radius

Já začal hrát hry, když byly ještě počítače ZX, líbily se mi hry od Fr. Fuky, jako textové, Belegost, pak 3D Tetris, také potom Prince of Persia atd.

sesednizkola

No tak výjimečný.. jako v čem? Mafie 1 je pro mě nejvíc výjimečná. Měla úžasné kouzlo a příběh. Už nikdy mě pak žádná hra takto neoslovila. Hrál jsem i GTA 5, ale spíš jsem se chvíli kochal jak jde ta technika dopředu a pak mě to přestalo bavit. Dnes hraju jen hledání min, ale to už musím mít hodně dlouhou chvíli někde v čekárně nebo v metru.

luckykubrt

Tak u mně jsou vyjímečné všechny hry, které se mi líbí a hraji je. Na prvním místě bych dal Minecraft, protože je to opravdu skvělá hra (momentálně mi však nejde spustit z důvodu slabé graf.karty). Na druhé místo bych dal můj oblíbený The West. a jako třetí klasiku v RPG hrách Heroes of Might & magic. A k tomu další a další (Space Rangers, různé onlinovky nebo dlouho jsem nehrál Operace Flashpoint, Doom, Diablo). Jedny jsou RPG, druhé sportovní a každá hra (a budou další) je něčím vyjímečná. 😉.

briketka10

Na Windows se hrát nedá.

bolak

http://playdos­gamesonline.com/prin­ce-of-persia.html
http://www.su­perhry.cz/games/266/

Dochy

Prince of persia byl (kromě jiného) zajímavej i v tom, že podporoval snad všechny grafické karty, které se v té době používali (alespoň verze pro PC). Teď už nikoho ani moc nenapadne, že teď jsou vlastně všechny graf. karty odvozené od VGA (a podporují stále základní VGA režimy) a takové zkratky jako CGA, HGC, MDA, EGA už skoro nikomu nic neříká.

A myslím, že by neměl být problém si stále tu hru na PC zahrát.