Mili @

Který parazit je jako jediný schopen nahradit orgán svého hostitele?

Nejlepší odpověď
vagra

Cymothoa exigua je parazitický korýš, který napadá ryby. Dorůstá délky 3–4 cm a je to jediný parazit, který je schopen nahradit orgán svého hostitele.

Jako malý jedinec se Cymothoa přichytí rybě na jazyk a z něj pak saje krev. Jazyk se nedostatkem krve zmenšuje (atrofuje) až je z něj nakonec jen malý pahýlek. Korýš se na něj napojí a nahradí tak napadené rybě jazyk, který ryba může používat. Cymothoa přitom z pachýlku dál vysává krev a živí se i rybím slizem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cy­mothoa_exigua