Rančer

Který „opeřenec“ by měl podle vás vyhrát anketu, ve které se hledá národní pták?

Nedávno byla spuštěna anketa, kde Češi vybírají svého národního ptáka. Jak to vidíte?

Nejlepší odpověď
dubraro

vlastní pták

Dronte mauricijský.

Další odpovědi
elkon

Anketa mi přijde hloupá.

Je to zbytečnost, která jen odvádí pozornost od důležitých věcí. Vláda by měla hlavně řešit ekonomický stav země a ne se zabývat hloupostmi.

GM

Anketa mi přijde hloupá.

Kepler

vlastní pták

Falus

Rokio

orel

Je to vznešený pták, věrný, silný a má i jiné přednosti.

Arne1

Anketa mi přijde hloupá.

vrabec. anebo krocan

EKSOT123

Anketa mi přijde hloupá.

Kvíčala nebo sojka, když už. Event. ta straka. Orla si nezasloužíme. Ale proč vůbec národní pták? Když se dívám na seznam národních ptáků, tak to až na výjimky taky nechápu a nezdá se mi, že by to mělo smysl, že by tam byla nějaká výjimečná vazba. Chápal bych třeba kondora u Peruánců, jenže oni mají nějakého jiného opeřence.

dubraro

Rokio:
Zároveň bychom mohli zemi přejmenovat na Velkou Moravu. Ta totiž má orla (orlici) ve znaku tradičně.