Heřman

Který operační systém v mobilu je lepší než ten druhý.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Android

záleží na tom o jaké verzi androida se bavíme

od verze 4.0 se jedná o technicky perfektní řešení které je s iphone naprosto srovnatelné, a nelze o něm tvrdit že by bylo v čemkoliv horší, spíše naopak.

Druhým hlediskem je hardware, když si koupíte ten nejlevnější android telefon za 3 tisíce je jisté že jeho hardware bude pomalý a naprosto nesrovnatelný s tím co je uvnitř drahého iPhonu 4S … naopak pokud koupíte cenově srovnatelný android telefon například Samsung Galaxy S II nebo XPERIA ARC nebo HTC ONE X pak si můžete být jisti že kvalitou bude s iPhone naprosto srovnatelný, ne li spíše lepší

… volba je tedy jen na vás.
Doplňuji:
mnozí popisují špatnou zkušenost s velmi levnými telefony a tablety s androidem … uvažte, že tato platforma běží na široké škále různých hardwarových konfigurací a je pouze na vás abyste nepodlehli cenově „super výhodným“ modelům které jsou výkonostně velmi očesané a zcela logicky nenabízí žádný vysoký uživatelský komfort

… pokud chcete férově porovnávat obě platformy, nemůžete porovnávat android telefon za 3000,– s očesanou konfigurací a iPhone za 13000,– je třeba do srovnání dát rovněž špičkový android telefon s cenou kolem 10000,– jakým je GALAXY NEXUS nebo GALAXY i9000, pak má smysl srovnávat … ušetříte asi jen 3000,– proti iphonu ale získáte už android telefon který se iPhonu skutečně vyrovná, v případě GALAXY i9000 například daleko vyšší odolností konstrukce.

Další odpovědi
anonym

Android

Je to skutečný operační systém se vším všudy a bez omezeních které má IOS – můžu si nainstalovat a přehrávat co se mi zlíbí.

kazisvět

IPhone

doufám však, že předražené iPhony Android brzy kvalitou dožene

ondra07

Android

Podle mě je lepší Android. Jednou jsem měl Iphone a hned jsem ho omylem zablokoval, myslím, že jsou poruchové, a nebo spíš, že člověk, který chce vlastnit Iphone, tak by o tom měl vědět spoustu informací. Protože, když je neví, tak se mu stane nějaká nehoda, jako mě. :)
Proto volím Android, ale zkušenosti s ním moc nemám…
Já mám Win. Mobile, který taky není zas tak špatný…

IK

IPhone

Možná volím jen zaujatě podle toho že jsem koupila tablet s Androidem a za dva dny ho běžela vrátit. Padal každých 10 min.
Na mobilu může být i stabilita systému lepší a také asi víc záleží na značce zařízení, ale IPhone mi připadá mnohem víc propracovaný, ale nemám ho, tak to je možná jen iluze. Nakonec stejně rozhodne cena versus požadavky ne?

astroamateur

Android