Kelt

Který obor fyziky je asi nejzajímavější, nejpřitažlivější?

Pár lidí tady vyzdvihovalo fyziku a fyziky za jejich objevy a přínos lidstvu. Dobrá, snad. Ale jaký obor je podle vás z té fyziky nejzajímavější? Kvantová fyzika, optika, mechanika, akustika, termika? Možná mi tam něco chybí. Ale nechám na vás, kdo k tomu rádi něco dodáte. Děkuji.

Odpovědi
Edison

V každém se dá najít spousta zajímavých jevů.

Ametyst

Podle mě astronomie.

Kepler

Fyzika je tak rozsáhlá a fantastická oblast, že člověk vědecky založený si ten svůj obor vždycky najde. Mně nejdřív, jako středoškolského studenta, okouzlila optika a tak jsem si postavil svůj hvězdářský dalekohled. No, nic moc, ale viděl jsem víc, než Galilei. Od té doby se astronomie táhne celým mým životem. Dnes mě fascinuje možnost jaderné fúze na Zemi. Ne jako vodíkové bomby, ale mít své sluníčko doma – energetický a ekologický problém naší planety by byl jednou pro vždy vyřešen.