postcd

Který neautorizovaný servis vyjde nejlevněji Škoda, Volkswagen Ford?

Když jde o průměrnou ojetinu s nájezdem 150 tis. km vyrobenou kolem roku 2000
značky:
Škoda (Octavia)
Volkswagen (Golf)
Ford (Focus)
tak následující servis neautorizovaný (výměny, opravy klasických součástí) je nejlevnější u které značky a u které značky nejdražší. Slyšel jsem, že napříč tomu, že je Škoda vyráběná v česku tak není nejlevnější (servis).
pokud můžete tak berte v úvahu i poruchovost jednotlivých značek

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o srovnatelnou třídu aut (Oktáva a Golf jsou dokonce skoro ´totožné´), ceny ND budou obdobné (jo – výrazně se bude lišit prvovýroba a alternativy, ale u takto obvyklých aut je výběr značný)…
Pokud jde o práci, pak nejlevnější bude ´Franta Vomáčka´ z Horní Dolní; vždycky je ale otázkou kvalita práce…
Ale určitě ti ´Franta´ za cca stejný peníz vymění olej, tlumiče či kotouče za cca stejný peníz u Forda i Škodivky…
😉

Další odpovědi
anonym

tak tam nebude rozdíl. maximálně to může ovlivnit cena náhradních dílů, ale když se kouknu na druhovýrobu, tak je to cca. stejné. Olej, filtr, kotouče, destičky, čepy, silentbloky, tlumiče atd. jen u Focusu (jelikož ho vlastním), je na zadní nápravě (víceprvková), více silentbloků a tak generálka stojí asi víc. nápravy u Škody a VW neznám. tohle všechno jsou věci, které si měním sám, jen si vybírám díly dle kvality a rozhodně nekupuji značku Starline.

Drap

Tímto způsobem to nejde hodnotit. Každý konkretní případ je jiný.