Kepler

Který národ považujete za nejmuzikálnější z celosvětové­ho vlivu?

Máme hodně příkladů jak z klasické hudby, tak i současné, včetně aktuálního main streamu.

Odpovědi
Kelt

Jiný národ - proč?

Nevím, proč tady děláš anketu a vybíráš? Co vlastně chceš vyjádřit pojmem nejmuzikálnější? Největší, nejtěžší, a jiné, to jde změřit, jsou na to jednotky a je to absolutní. Ale muzikální? Kdysi se říkalo, Co Čech, to muzikant, tedy, že každý Čech uměl hrát na hudební nástroj. Nebo počet skladeb, která ve kterém státě vznikla? A jaké skladby tam dávat, z jaké oblasti a z jaké doby? Všechno, nebo jen něco Jsou třeba církevní skladby z 10 století a pod. Navíc dnes je mnoho skladeb na internetu, ale ne všechny. Mnohé ani neopustili místo svého vzniku. Například autor něco napsal a tu skladbu zahrál jen jednou, a má ty noty někde uložené. Tak počítat to nebo ne? Určitě je nějaký seznam skladeb, které mají původ v nějaké státě, které za určitou dobu vznikly a jejich autoři byli rodáci z toho státu, země. Tady bych to asi viděl jednoznačně na Italy.
Dnes letí v hitparádách anglická nebo latinoamerická produkce, nejvíc se vydává a kupuje. A jsou skladby, které člověka osloví, chytnou za srdce a třeba je to jedna skladba toho autora, která vznikla před mnoha sty lety a něco z šedesátých let. Takže tak bych mohl psát pořád, ale vybrat asi nejsem schopen.

Dochy

Němce

Pokud někdo dokáže udělat v Německém jazyce písničku (ideálně s milostnou tématikou) tak aby se to dalo poslouchat, je to hudební génius. 😉

EKSOT123

Jiný národ - proč?

V posledních letech je obrovský zájem o hudbu (nejen o Janka Ledeckého muzikály) v Jižní Korei. Také Peru je po více století velmi muzikální stát. Dělal jsem s Turky a Araby, a ti pořád něco zpívali. Češi v současnosti určitě nepatří mezi nejmuzikálnější státy. I když to nění úplně špatné.Myslím ještě fungule síť Lidušek apod. Ale mnohem lépe, než nás bych si tipl umístit Ukrajince. Ono to asi jde s tou chudobou. Italové bývali na vrcholu v éře vážné hudby. Na Youtube jsou velmi sledované francouzské písničky, ale zřejmě velký podíl na tom má sledovanost od nefrancouzů. Hodně muzika žije i v Holandsku. To jen tak letem světem, abych trochu zmírnil mínění o primátu španělštiny a angličtiny v hudebním světě.

ivzez

Jiný národ - proč?

Podle mne na tom dnes jsou všechny národy ± stejně.

EKSOT123

Dochy, něco na tom bude, ale zas tak špatná němčina pro zpěv není. Jsou spousty opravdu krásných deutches Lieder. Myslím, že hůř je na tom japonština, i když to je samozřejmě velkým dílem otázka zvyku.

Kepler

Kelt: v otázce je obsažen pojem vlivu (celosvětově). Ale jinak máš pravdu, angličtina a španělština letí, taliáni už moc ne.