Avatar uživatele
bobánek

Který národ byl vyspělejší,Egyptané nebo Rímané?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, magicm18, gnr54, hanulka11, Neonka před 4221 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Egyptská kultura byla starší, na ni navázala kultura řecká, která nejen egyptskou napodobovala, ale také ji přetvořila v dokonalejší. Římskou kulturu ovlivinili Řekové.

Otázka je moc široká - v které oblasti? Antická kultura...
VZ
Doplňuji:
Staroegyptská civilizace dosáhla významných úspěchů na poli hmotné, znalostní i duchovní kultury, o nichž svědčí např. budování rozsáhlých kamených monumentů (pyramid a chrámů), památky písemnictví či doklady o admninistrativní a společenské organizaci. V mnoha ohledech ji lze oproti soudobému starověkému světu dokonce považovat za jedinečnou a „moderní“ Je také zřejmé, že starověký Egypt významným způsobem působil na příslušníky ostatních starověkých národů; otázka míry jeho skutečného vlivu na utváření ostatních starověkých civilizací je ovšem stále předmětem diskusí. Až do současné doby je inspirací pro řadu kulturních a duchovních proudů (např. hermetismus.
http://cs.wikipedia.org/…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
makrapulos

Egyptane, protoze meli vice informaci (i z casoveho hlediska) k Atlantanum a Sumerum. Krome toho cast Egyptanu pochazela z Atlantidy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

V dobe, keď Rím dospel a začal sa rozvíjať, bol Egypt už na prahu staroby a pomaly zanikal.
Je to, ako porovnávať nás starších z doby keď televízia a počítače ešte len opustili rysovacie dosky, s mladými, ktorí modernú techniku a počítače už dostávajú do kolísky.
Technicky vyspelejší sú tí mladší, ale začína im pomaly chýbať humánna vyspelosť.
Podobne to bolo aj s Rimanmi. V dobe stretu Ríma s Egyptom, síce Rimania boli technicky vyspelejší ale rímske umenie živorilo. Egypt v tej dobe už bol hybrid Egyptu s Gréckom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Podle toho co jsem četla spíš Egypťané byli vyspělejší.
http://cs.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Možná zajímavější by bylo položit si otázku, odkud vlastně Egypťané znalosti převzali. Jejich kultura jakoby čerpala od nějaké daleko vyspělejší civilizace. Převažuje názor, že vlastně znalosti jen memorovali a již nezdokonalovali, naopak v řadě případů se při jejich replikaci dopustili fatálních omylů. To ovšem nic neubírá na jejich historickém postavení v dějinách lidstva.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost