annas

Který mladý český básník zemřel 3. ledna xxxx a prožil v životě svou „těžkou hodinu“?

Kam jezdíval za svými prarodiči? Jak se jmenuje jeho báseň, v níž vzpomíná nejen na ně?

„Nejhlubší moře lidské oči jsou,
dnem svým až k srdci dosáhnou.
Co v očích ztroskotá, k srdci se propadne,
do srdce zaroste a srdce ovládne, …“

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to Jiří Wolker -Těžká hodina
jeho prarodiče bydleli na Svatém kopečku -tam trávil své prázdniny

hanulka11

kde žili jeho prarodiče jsem nevěděla našla jsem to zde
www.olomouc.e­u/tourism/infor­mations/olomou­c.../art_(ces­ky)?...id.