annas

Který mezinárodní den se dnes slaví?

Podle koho bylo toto datum vybráno?

Postižení lidé mají problémy a vyžadují zvláštní péči.
Vzpomenete si na projekty, které podporují tyto jedince?

Nejlepší odpověď
rynek878

13.11. Mezinárodní den nevidomých, výročí narození Valentina Haüyeho, francouzského zakladatele systematické výchovy nevidomých, v roce 1745, slaví se od roku 1946

Další odpovědi
vagra

např. akce Světluška

Světluška svítí na cestu nevidomým dětem a dospělým . Přispívá na osobní asistenty, psí vodicí pomocníky a speciální pomůcky, které jim pomáhají žít samostatný život.

sbírkové konto „deset devítek“ 99999 99999/0100

dárcovská SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA nebo pro roční podporu ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA na číslo 87 777

www.svetluska.net

Mili @

Dostala jsem obálku se svíčkou, kterou si můžu sama vyrobit a u oné obálky je hnedle připojena složenka na finanční příspěvek – pro nějakou nadaci Světlo pro svět, jenže ji asi nevyužiji…
Kdoví, na kterém účtě by má pomoc skončila…
A to mi je nevidomých opravdu líto!!!!!!!!!!!!

Mad

Není to sice přímo k tématu, ale možná by se tenhle odkaz někomu hodil
http://www.os­n.cz/zpravodaj­stvi/kalendar/?i=233