Miroslavst

Který malíř použil předmět hygieny jako umělecké dílo nazvané Fontána a co to byl za předmět?

Který francouzský malíř, jehož dílo se řadí k dadaismu a surrealismu použil předmět sloužící k hygieně jako umělecké dílo nazvané fontána?
Jaký to byl předmět?

Nejlepší odpověď
anonym

Marcel Duchamp vzal cíl u konvenčních pojmů “vysoké umění,” “kultura” a druhy zboží tím, že představuje masově vyráběné objekty takový jako polička láhve nebo lopata sněhu jako socha. On spojil jeho vizuální útoky na “umění” se slovními hříčkami: on podepsal jeho Fontána, “R. trouba,” a pojmenovaný Mona Lisa počmárala natažený-na bradce a knírku L.H.O.O.Q., hrubá francouzská hříčka: když dopisy jsou vyslovovány ve francouzštině oni zvuk jako výraz “elle chaud au cul”, který doslovně překládal, prostředky “ona má horký zadek”. Idiomatically výraz znamená “ona je píchnutí-oříšek”. V 1919 to odkázaný velmi šokovali k buržoazní společnosti.[1]

Další odpovědi
panenka

Obrácený pisoár také použil Marcel Duchamp jako umělecké dílo nazvané Fontána

Zdroj: http://www.pi­soary.cz/sprcho­vy-kout