Michal Kole

Který „magor“ vymyslel, aby se CC2 a CCV kódy pro placení po internetu psali na platební kartu?

To je jako kdyby tam byl přímo napsaný PIN. To ho nenapadlo, že to půjde snadno zneužít ?

Nejlepší odpověď
kapka

Nevím, proč to tak je. Je pravda, že je to snadno zneužitelné. A myslím, že jsou i lidé, kteří to nevědí. Já osobně jsem dříve používala platební kartu při nákupech a až později jsem s ní začala platit na netu /dobíjím kredit na telefon a taky na jízdné u Student Agenci/ a do té doby by mě ani nenapadlo, že mám na kartě napsané všechny potřebné údaje k takovým transakcím.
Doplňuji:
Mosoj ani netuší, jak potvrdil moje slova. Nikdo na tu kartu nic nepíše, ono už tam vše zneužitelné totiž je napsané. A není to o tom, že by byly nebezpečné samotné platby na netu, ale problém je v tom, že pokud si někdo z vaší karty opíše celkem tři údaje, které na ní jsou: číslo karty, datum ukončení platnosti a pak na druhé straně poslední trojčíslí, tak bude on vaší kartou platit na netu a Vy o tom nebudete ani vědět, tedy dokud na to nepřijdete podle nějakého výpisu a neomdlíte.
Prostě se řiďte radou- Nikdy nedávejte tu kartu z ruky bez dozoru a na dobu, která stačí k opsání čísel.

Jinak je používání karty k platbám na netu praktické a jednoduché.

Další odpovědi
mosoj

Já na kartu nic nepíši, mám čipovou. A po internetu také kartu nepoužívám.
Takže jedním slovem nerozumím !
Doplňuji:
http://finance­.idnes.cz/nej­bezpecnejsi-platby-kartou-na-internetu-nabizeji-tri-banky-pu5-/bank.aspx?c=A110914­_143118_bank_bab

Jinak nevidím důvod proč kartu k placení po internetu používat.

suaeda

Ano platební karty jsou pro platby na internetu dost rizikové. <kapka> to popsala dostatečně. Rovněž ji nechci používat. Raději mám jiné internetové platby – tedy pokud to jde. Např. Paysafecards a další.
A co mě nedávno dostalo je, že se již vydávají bezkontaktní karty. Svoji kartu nemusíte nikam vkládat a ono se z ní při nákupu může odečíst do 500 Kč.
Doplňuji:
A doporučuji v nastavení jakékoliv platební karty omezit nákupy na internetu na minimální částku nebo je případně rovnou zakázat.

mosoj

kapka : Ale vím. Jenom já osobně bez autorizace přes mobilní telefon nic neplatím. Pro placení a nabíjení mobilu používám zásadně internetové bankovnictví s autorizací. Navíc mě každý pokus o platbu kartou přijde SMS kou na mobil. Takže ho mohu kdykoliv okamžitě zablokovat. A kdyby bylo opravdu nejhůře mám uvolněnou částku jenom 10 000 Kč za týden. Sice také solisní peníze ale nezruinovalo by mně to.

kapka

Ok.

Michal Kole

Za to neslušné slovo se omlouvám, ale nic „diplomatičtějšího“ mě vzhledem k takové bezpečnostní blbosti nenapadlo.