dgfdgf

Který lékařský obory jsou nejobtížnější? Nejlehčí jsou praktický doktoři?

Nejlepší odpověď
Kepler

Praktický lékař není obor, ale měl by to být nejlépe doktor všeobecného lékařství. Těžko říct který obor je nejobtížnější, snad chirurgie nervová, mozková, srdeční, transplantační, apod. Druhá věc je jak dobrý může být lékař v daném oboru. Může to být klidně kožní lékař, patolog, nebo i oftalmolog. Možná dobrý praktický lékař to má těžší než specialisté, protože musí něco znát o všem. Tzv. acylpyrinoví doktoři ovšem mezi ně nepatří.

Oprava a omluva: praktické lékařství bylo jako samostatný obor uznáno v r. 1981. Dřív to tak ale nebylo. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Praktick%C3%A9_l%C3­%A9ka%C5%99stv%C3%AD

Další odpovědi
da ny

Současní praktičtí lékaři nejsou žádná béčka ;)
Musí umět a znát všechno (nejsou úzce specializovaní), mají minimálně 1 atedtaci, z interny.
Pro udržení odbornosti chodí sloužit do nemocnice nebo jezdí s erzetou. (jezdil i stomatolog).
Přetížení, nedocenění lékaři z nemocnic odcházejí se 2 atestacemi na post praktického lékaře. 1 den věnují práci v oboru, zpravidla na bývalém nemocničním pracovišti.(pro udržení odbornosti).
(u nás např. z ARO, gastroenterolog, neurolog apod.)

Dnes při nedostatku lékařů mohou v některých případech absolventi dříve na obvod, kde mohou pracovatdo atestace pod dohledem školitele (zkušeného praktického lékaře).
Studium všeobecného lékařství na LF je pro všechny studenty stejné.
Velmi náročná je práce chirurgů napříč všemi obory (kardiochirurgie, neurochirurgie aj.)

Drap

Praktický lékař je také obor, stejně jako každý jiný lékařský. Musíš mít z něj atestaci, pokud ho chceš vykonávat. Nelze takto určit, který z oborů je nejobtížnější. Záleží po studiu na tom, co jdeš za obor dělat,jak jsi zručný, jak dokážeš pracovat s různými skutečnostmi a také na tom kde pracuješ a jaké máš možnosti dalšího rozvoje v oboru.