Kelt

Který kámen je nejdražší, pokud by byl v prstenu?

Který kámen je nejdražší, pokud by byl v prsten, perfektně vybroušen? Diamant nebo smaragd nebo něco jiného? Při stejné velikosti kamene samozřejmě. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Diamant, nebo mě napadí rubín.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že by to byla některá vzácná barevná odrůda diamantu. Čiré diamanty s odstínem žluté nebo hnědé jsou většinou levnější, zatímco růžové, červené, sytě žluté nebo modré diamanty jsou velmi ceněny. Samozřejmě připadají v úvahu jen diamanty bez kazu a homogenní.

Drap

Napadlo mně, že by to mohl být třeba měsíční kámen, pokud by někdo takový prsten vyrobil.

cochee

Zaprvé: vše je otázka kombinace rarity a dokonalosti. Čím raritnější kámen, tím dražší, ovšem musí být co nejdokonalejší, tj. bez kazů. Proto se může stát, že například rubín v neobvyklé barvě může být dražší než bezbarvý diamant. Ze standardních kamenů jsou nejdražší bezbarvé diamanty v briliantovém výbrusu. Zadruhé: od určité velikosti kamene – jestli je nebo není v prstenu, je obvykle jedno, cena zbytku prstenu bývá oproti ceně kamene zanedbatelná.

CASH FLOWS

Příspěvek smazán administrátorem.