Rokio

Který je vhodný společenský oděv pro dospělého muže, který nerad nosí sako?

Kterým oděvem člověk neurazí při většině společenských příležitostí a zároveň se nesmí jednat o sako, černé kalhoty a černé polobotky?

Nejlepší odpověď
Drap

U společenských událostí neni jiný vhodný oděv.

Další odpovědi
elkon

Dospělý muž o tom nepřemýšlí, pokud je situace, která společenský oděv vyžaduje. Jiná možnost neexistuje, pokud dotyčný nechce vypadat jako buran. Navíc jsou situace, kam tě bez společenského oděvu ani nevpustí. A je to tak dobře, rozmáhá se chování vskutku buranské.

nyjono

Záleží na konkrétní příležitost, které se dotyčný má účastnit.
Na některé akce se nic jiného, než sako nebo celý oblek nehodí.
Někam lze obléci třeba jednobarevný svetr na košili. Spíš slabší. A samozřejmě kalhoty, ne jeansy. Ty lze také někdy obléci, ale …

Dochy

Varianty jsou, ale dost omezené. Saku se ale nevyhneš (i když může mít jiný střih než to klasické krátké sako, které je u nás nejčastější) a černým polobotkám také asi ne. Bílý oblek by u nás vypadal při většině příležitostí divně, ale varianty jsou: zelená/modrá – ale k nim pořád černé boty…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oblek

agentpv

Lidový vyšívaný kroj, oděv co nosí faráři popř. mniši, sokoloský či skautský kroj, hasičský, policejní, vojenský stejnokroj, muslimský oděv… ženské šaty – to je ted moderní …