Rokio

Který je správný způsob, jak bojovat s kostlivcem?

Domnívám se, že s mečem, ani s lukem a šípy neuspěji. Ideální bude použít kladivo, či sekeru. Užitečná bude také světlá magie.

Které znáte vy tipy a triky, jak usmrtit tyto nemrtvé?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdybys měl alespoň nějaké zkušenosti z reálného života, tak bys dobře věděl, že kostlivec se zavírá do skříně, a kdo ho tam má, tak ho tam také léta nechá.

Další odpovědi
annas

Rokio,

myslíte, jže se někde setkáte s kostlivcem? Snad na něj někdy narazí hrobník, když kope hrob, tak ho vyhrabe…

Nebo pokud byste někde kostlivce našel, zřejmě byste byl svědkem tragédie

Původ

„V povídkách tedy něco jako že zloděj vlezl do velkého trezoru, který se za ním zavřel a pancéřovou skříň někdo otevře až za pár let. Komično se ale vnucuje samo. Třeba že kostra patří milenci, který se tam musel skrýt před příchodem žárlivého manžela – a zapomnělo se na něj“

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:4wwYx2SYS­RIJ:https://vlta­va.rozhlas.cz/co-je-kostlivec-ve-skrini-7993795+&cd=2­&hl=cs&ct=clnk

Jinak kostlivec bývá schovaný ve skříni, jde o přenesený význam, že člověk má nějaké tajemství, někomu ublížil, či ho zradil, ale bojí se přijít s tím na veřejnost., je to ale něco špatného, tedy nějaký „zločin“.

Jak se kostlivce zbavit? Stačí o něm promluvit, svěřit se někomu a tak kostlivce zahrabat stejně jako opět zahrabat do hlíny toho skutečného z kostí.

Říká se, že boží mlýny melou, tudíž někdy někdo jjný otevře skříň a kostllvec vypadne. Ale v obou případech – dobrovolném i náhodném sdělení – mohou vzniknou nepříjemnosti a záleží , zda lze opravdu kostlivce zahrabat a zapomenout.

Někdy kostlivec ve skříni zůstane a vypadne , až dotyčný sám bude kostlivcem.

jsemjá

Ale nevím v čem. Takže bych doporučil spíš ten meč.