dgfdgf

Který internetový noviny považujete za seriózní a čtete je, a který nikdy ne?

Nejlepší odpověď
led

Z akého hľadiska hodnotíte serioznosť? Už od staroveku je známe: „Ak chceš bojovať proti nepriateľovi, musíš ho poznať“
Každé médium, aj internetové, prejavuje názor svojho zriaďovateľa, svojho platiteľa, preto v záujme akejsi objektivity nestačí sledovať len jeden zdroj. Dôležité je poznať názory a argumenty „oboch bojujúcich strán“, preto ak chcete hodnotiť serioznosť musíte poznať nielen seriozne (podľa vášho alebo prevzatého názoru) ale aj tie neseriozne (podľa vášho alebo prevzatého názoru).

Další odpovědi
Kepler

Za seriózní, z těch které znám, nepovažuju ani jedny. Nejblíže jsou asi ty na seznamu.cz, tam je aspoň ďost zajímavých aplikací (mapy, vyhledávač aj.) Pak ještě sleduju idnes, tam je toho obsahově nejvíc, ale podobají se to bulváru typu Blesk. Zvláště to, co se objevuje na Pleytváku je samá hovadina a špatné informace. Prostě póvl.

still

Co čtu:
Aktualne.cz, Neovlivni.cz, iDnes.cz, a pár menších.
Nečtu: čistě bulvární plátky a ty, ze který cítím snahu manipulovat s fakty.

Z těch známějších celkem rád sleduji Sabinu Slonkovou a Janu Lorencovou. To jsou investigativní novinářky, které IMHO dbají na svoje dobré jméno a jejich účast je pro mě určitou zárukou kvality.

Radius

Já čtu: zpravy.rozhlas.cz což je nový portál: irozhlas.cz
Když mě nebaví číst text, pustím si vybrané videozprávy: zpravy.seznam.cz
(na každé reportáži kliknu vpravo nahoře na: „Přeskočit reklamu“).

Quimby

Aktuálně, Respekt, Česká televize, deník, občas idnes a také občas Metro v metru :)

Jinak koukám na news.google.cz , kde je většinou dost zpráv a u každé zprávy jsou seskupeny články z více zdrojů což je fajn, že si může člověk vybrat nebo lépe přečíst a porovnat.

Co se týče zpráv ze světa – ISIS,Ukrajina…, tak pro přehled koukám na isis.liveuamap­.com/en , kde jsou celkem aktuální věci, které se v novinách ani neobjeví.

Pro pobavení také čtu diskuzi na novinkách.

mvk

www.067.cz www.irozhlas.cz www.ceskatele­vize.cz/ct24

neseriózní skoro všechny: tím myslím, že je jim úplně jedno, co napíšou

záměrně manipulativní jsou pak lidovky.cz, idnes.cz, aktualne.cz, reflex.cz a ihned.cz: to jmenuji aspoň ty nejodpornější, ale čtu je taky

MichaelOffic

Čtu co je po ruce, ale názory si dělám podle sebe. KAŽDÉ H má své mouchy, tak nevěřte všemu co píšou, dneska to je samá manipulace ze VŠECH stran a radši si přečtu to 21.století, Tak aspoň je ta věda a vesmír :))

Sezaminka

Seriózní nebo ne – to je otázka, buď to vlastní Babiš nebo někdo takový.
Přijde mi, že jen někde se píše úplná pravda – a člověk si to musí sám filtrovat, viz třeba toto https://adnes­.cz/media/za-komunistu-bylo-lepe-listopad-1989-katastrofa-tohle-si-mysli-kazdy-3-cech-nad-40-let
Myslíte si, že by to napsalo nějaké větší médium? Všichni jsou připo

Drahuška999

Ahoj, já jsem nedávno narazila na tuto stránku zde – https://www.cer­stvezpravy.cz/ , která mi také příjde docela dost seriozní a bezproblémová… Nicméně, i když se to může zdát jako relevantní zdroj informací, vždy je dobré si jakoukoliv informaci ověřit někde ještě raději 2× pro jistotu :)