annas

Který hudební skladatel je autorem slavného Svatebního pochodu?

Svatební pochod věnoval jubilant své sestře, kterou velmi miloval. Ona jeho. Jejich vztah byl tak silný, až se ho oba báli. Proto sestra „utekla“ před touto láskou do manželství… Napsala bratrovi dopis. „Mám před sebou tvůj obraz a myslím na tebe, jako bys tu stál vedle mne. Pláču. Každý okamžik svého života tě budu v hloubi srdce milovat a věřím, že tím manželovi neublížím.“

Co ještě složil?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Mendelssohn-Bartholdy Felix
nar. 3. 2. 1809 Hamburg, zem. 4. 11. 1847 Leipzig

Zámožná židovská rodina (dědeček významný filozof, otec bankéř). V Berlíně žákem významného dirigenta Carla Friedricha Zeltera. V 9 letech první veřejné vystoupení, v 11 letech kompozice kantáty a sboru, v 17 letech slavné předehry ke Snu noci svatojánské (viz níže). Osobní kontakty s J. W. Goethem. Cesty po Itálii, Francii a Anglii. Dirigent světového jména (lipský Gewandhausorches­ter). R. 1829 veřejné provedení Matoušových pašijí J. S. Bacha v Lipsku – podnět k novodobé bachovské renesanci.

Vedle romantických výrazových prostředků vycházel z přísné klasické, často i kontrapunktické formy. Hlavním znakem – něha, úsměvnost, klid (= ideál biedermeierovské společnosti 19. století), absence bouřlivých a zápasivých prvků, neobyčejná melodická vynalézavost

Sen noci svatojánské

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/d-dur/skladatele/_zpra­va/175760

Další odpovědi
anonym

Felix Mendelssohn-Bartholdy