Drap

Který hrad je, nebo byl na Moravě nejstarší ?

V Čechách by to měl být Pražský hrad a nejstarší kamený Přímda, ale na Moravě ?

Nejlepší odpověď
annas

Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země (první písemná zmínka pochází z let 1061–1067).

Těžko říct. Uvádí se jich několik.

http://www.vy­letnicile.cz/cz/hra­dy-a-zamky/?id=24

Další odpovědi
pusinka50

Drape, pošli dotaz do televize do „taxíku“, aspoň jim dáš tip na otázku, já na to koukala jako blázen, řekla bych cokoliv jiného než Pražský hrad:-).
Ale jinak asi má pravdu annas, nic jiného jsem nenašla, než hrad Bítov.:-)

http://www.vy­letnicile.cz/cz/hra­dy-a-zamky/

Mc Merkurion

Špilberk byl založen Přemyslem Otakarem II. ve 13.století,ale určitě se najde nějaký starší
Doplňuji:
kamenné hrady se začaly budovat na konci 12.stol.,Pražsky hrad byl v tu dobu přestavěn,stále se ale pokládal za hradiště,Přim­da,jako náš nejstarší uznávaný kamenný hrad nebyl postaven s „povolením“,nějací němci ho prostě postavili na špatné straně hraničního kopce a proto byl hned dobyt a zničen,Bítov byl právě také ve 13.stol přestavěn na kamenný hrad