annas

Který francouzský dramatik a herec zemřel jen několik hodin po odehrání role v jedné ze svých nejslavnějších her?

Narodil se 15. 1. v 17. st. Které autorovy hry se stále hrají?

Nejlepší odpověď
vagra

15. 1. 1622 se narodil francouzský dramatik Moliére, vlastním jménem Jean-Baptiste Poquelin. Od roku 1655 vedl divadelní společnost.
Dílo- Misantrop, Lakomec, Tartuffe, Zdravý nemocný, Don Juan, Scapinova šibalství,Škola mužů,aj.
Zemřel 17. února 1673 po odehrání role ve své hře Zdravý nemocný
Převážná většina jeho her se stále ještě hraje.
Doplňuji:
Před představením své poslední hry Zdravý nemocný Moliére řekl: „Dnes se mi bude špatně hrát“.

Zdroj: http://vsechn­o.kvalitne.cz/in­dex.php?id=6&id­s=446