Sevo

Který filosof řekl: „Filosof pracuje, i když spí“

Který antický filosof odpověděl manželce na výzvu, aby se zvednul z lůžka a šel něco dělat, slovy: „Filosof pracuje, i když spí“ ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Hérakleitos z Efesu, starořecky Ἠράκλειτος ὁ Ἐφέσιος (cca 540 př. n. l. – 480 př. n. l.)[1] byl řecký předsókratovský filosof.

Zdroj: podle wikkipedie

Další odpovědi
Mili @

Třeba nejlepší myšlenky přicházejí ve spánku…!
🙂

FilosofovaEm

Tak to mi filosof tvrdí denně.

hanulka11

Přestože má člověk možnost porozumět procesu bytí, tj. že se existence
odehrává v protikladech, není toto porozumění samozřejmostí. Protože lidé, i
když bdí, vytvářejí si vlastní, navzájem rozdílné vysvětlení svého
každodenního světa jako celku, protože lidé prý jednají jako ve snech: „vědí
tak málo o tom, co dělají, když bdí, jako jsou si sebe vědomi, když spí“; pro lidi
„probudilé platí jeden a týž svět, ve snech se však obrací každý ke svému
zvláštnímu světu“.

hanulka11

http://mystudi­es.ic.cz/prace/he­rakleitos.pdf