Avatar uživatele
eLx

Který filosof je vám svým způsobem uvažování nejbližší?

sečtelé (komplexní, celé myšlení objímající), ale také prosté (bez proniknutí do autorova myšlení) názory vítány..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, Andělé, anonym, briketka10 před 4513 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Nikoli filozofie věhlasných jmen, nýbrž prostá filozofie starých, ale velmi moudrých lidí se jmény mnohdy naprosto neznámými. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mně nejbližší a nejpochopitelnější je Jan Patočka,už jen proto,že Čech jako já!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Mám ráda starověkou řeckou filozofii a některé myšlenky jejích představitelů.

Např. tvrzení, že Achiles nikdy želvu nedohoní, že vystřelený šíp neletí – nejde totiž jen o pohyb, ale o vyjádření logiky pojmů. Rozum vede k pravdivému poznání.
Zajímají mě Aristotelovy filozofické kategorie. Stačí …

Z pozdějšího období Kantův imperativ atd.

Různé názory, zajímavé je sledovat, jak se jednotlivci dívali na vznik světa, význam smyslového či rozumového poznání …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě, které kolem roku 1668 vykoumal a zaznamenal jeho osvícená jasnost monseigneur vévoda François de La Rochefoucauld, kníže de Marcillac, odhaluje lidskou povahu a její slabosti. Našla jsem ji v Antikvariátu, mám ji několik let a čím víc poznávám lidi, mám raději zvířátka, myslím, že je to i touto knihou, je v ní všechna pravda..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek