annas

Který filmový hrdina inspiroval nejen naše orgány k zavedení elektronických náramků pro vězně v reálném světě?

Je systém náramku opravdu tak dobrý v domácím vězení, tedy místu s neviditelnými mřížemi? „Tresty domácího vězení totiž nefungují. Soudci od nich ustupují, protože část vězňů uložené zákazy nedodržuje.

Domácí kriminál se zaváděl, aby ulevil přeplněným věznicím a zároveň zajistil, aby odsouzení neztratili práci a mohli zaplatit pokuty, výživné a škody.

U nás náramek vyzkoušel ministr Pelikán. Tvrdí, že „náramek umožní mít téměř jistotu, že odsouzený se trestu skutečně nevyhýbá. Pravděpodobnost, že soudce uloží tento domácí trest, se s použitím náramků podstatně zvýší“.

Zdroj: http://plzensky­.denik.cz/zpra­vy_region/naram­ky-pro-domaci-vezeni-budou-uz-brzy-rekl-v-plzni-ministr-pelikan-20170112.html

Za monitorovací zařízení zaplatí stát během šesti let 93 milionů Kč. Náklady na jednoho vězně by se měly za rok vrátit. Jeden den ve věznici stojí Kč 1100, odsouzený s náramkem pak Kč 120, přičmež 50 Kč hradí sám. V února byla uzavřena smlouva na jejich nákup.

Ve světě náramek vyzkoušela i Paris Hilton, brala ho jako součást image společně s diamantovými prsteny a náušnicemi. Mohla svůj vymezený prostor opustit na půl hodiny, ale bohužel odejít z večírku bylo pro ni náročné, takže nakonec vyměnila náramek za pobyt ve vězení.

Inspiroval mě opět v příloze Víkend MF Dnes článek „Dárek od xxx –“ (jméno předmětem otázky) od Filipa Saivera. Dále pak podobná otázka, která se týkala čipování.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cipovani-veznu

--
Nejde jen o jméno hrdiny, ale i o další otázku v textu.

Nejlepší odpověď
Drap

Spider.-Man

Zřejmou inspirací byl Spider Man. Osobně jsem přesvědčen, že to fungovat může velice dobře. V tomto řešení neni nejdůležitější zřejmě ten náramek, ty už jsou v současnosti na spolehlivé úrovni, ale následná každodenní kontrola , okamžité řešení přestupků a současné sankce. Náramek lze individuálně naprogramovat pro každého jedince zvlášť a časově sladit s režimem dne. Odsouzený tedy může chodit i ve stanovenou dobu po stanovené trase do zaměstnání. Jinak má pohyb povolen většinou jen v prostoru svého pozemku či nemovitosti. Pokud to bude třeba i několik let fungovat, finanční náklady se rychle vrátí a teoreticky zbudou naše peníze na něco jiného.

Další odpovědi
L. da Vinci

Jiná odpověď

Rutger Hauer ve filmu Obojek (Wedlock)!

Kepler

Jiná odpověď

Žádný hrdina, jedině promovaný vůl. Takový výkon trestu bych si teda přál! Fakt bych si ho užil, se vším komfortem.

iceT

Inspektro Clouseau

jen tipuji

annas

Body udělím později, počkám, zda se ještě někdo připojí. Děkuji.

L. da Vinci

Hm, a nepřipojil!

annas

Ad L. da Vinci

Není snadné odpovědět na původ, jak je vidět i z vaší odpovědi.

Navíc v popisu byla další otázka, té jste si nevšiml.

Jedině Drap a Kepler reagovali na oba dotazy.

Byl to Spider Man, jehož pomocí náramku, který měl „pavoučí muž“ na ruce, sledoval lotr Kingpin.

Využil toho právník a zápletku otočil. Náramek přešel na opačnou stranu zákona.

L. da Vinci

Příspěvek smazán administrátorem.