Perokur

Který evropský stát byl vždy na naší straně?

Malá nápověda: Před 1. světovou válkou Masaryk cestoval s jeho pasem, v roce 1938 nám chtěli pomoci s obranou proti Německu a v roce 1968 se v jeho hlavním městě konaly demonstrace proti obsazení ČSSR vojsky Varšavské smlouvy.
Tak ještě jedna nápověda: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_9Grp5tY­rYI

Nejlepší odpověď
ivzez

Pravděpodobně míníte Srpbsko a pas Srbského království,
s nímž však podle mých informoací Masaryk cestoval až v době
války (v letech 1916–1917).

Před I. světovou válkou měl – pokud vím – švýcarský pas.

V roce 1938 nešlo o pomoc státu/země,
ale o nabídku pomoci cca 50.000 dobrovol­níků.

Samostatné Srbsko v roce 1968 neexistovalo…

Další odpovědi
anonym

Ptáš se a dáváš nápovědu?
S čím pasem cestoval Masaryk?

Kura

Evropský žádný, ale umíralo za nás hodně sovětských vojáků, bez nich by jsme zde nebyli.

gecco

Kura → sovětští vojáci umírali primárně za své vůdce, na nás jim nesešlo – ani co by se za jejich ulomenej nehet vešlo…
!!!

gecco

Perokur → jaký má takto položená otázka smysl?

Psychotic

Kura: Že bychom tu nebyli? No, to bych tedy netvrdil.