Avatar uživatele
Neonka

Který druh zvířat může být albín?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Jahoda, hanulka11, Radak, stana73 před 4812 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jahoda

Např. tygr.
Doplňuji:
Další: Bizon americký, Drápatka vodní (žába) a mnoho dalších.

Albinismus je barevná odchylka živých organismů, způsobená poruchou tvorby barviva melaninu.
Podstatou albinismu je vrozená absence enzymu tyrozinázy, který je nezbytný při tvorbě melaninu. U albinotických jedinců tak nedochází k jeho tvorbě, což se projevuje na zbarvení částí těla, za něž je melanin zodpovědný. Charakteristická je bezbarvá kůže a červeně zbarvené oči (zbarvení způsobuje prosvítající krev v kapilárách). Absence pigmentu v očích způsobuje světloplachost a problémy s viděním, albinotičtí jedinci se tak stávají snadnou kořistí predátorů nebo zahynou při srážce s jinými objekty.

Zdroj, který jsem používala pro doplnění mé odpovědi: www.wikipedia.cz

Upravil/a: Jahoda

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Například:
Jelen, králík, tygr.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dokonce i ptáci,plazi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Tak mne napadlo,že jsem neviděla albína šimpanze,ale člověka jo.Jak je to možné,když jsme na vyšším vývojovém stupínku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

jelen, páv, velryba, koala,
myslím,že může jakýkoliv je to vlastně vrozený nedostatek kožního barviva a tyto zvířata nemají moc šance na přežití, protože jsou „trnem v oku“ ostatním …moc se odlišují
Doplňuji:
http://www.go­ogle.cz/images?q=al­b%C3%ADni&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7ADRA_cs&re­dir_esc=&um=1&i­e=UTF-8&source=univ&sa=X&e­i=v41hTZarNMWA­OvXUtPIN&ved=0CCs­QsAQ&biw=1007&bih=607

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

Také jsem četla o bílých lvech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Se šimpanzem si nejsem jistá, ale vím o albínovi-gorile. Našla jsem zde foto http://animal­planet.wgz.cz/za­jimavosti

Jinak doplním, že albíni mohou být i ryby. Ve zverimexu bývají k dostání parmičky čtyřpruhé albíni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek