Neonka

Který druh zvířat může být albín?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Např. tygr.
Doplňuji:
Další: Bizon americký, Drápatka vodní (žába) a mnoho dalších.

Albinismus je barevná odchylka živých organismů, způsobená poruchou tvorby barviva melaninu.
Podstatou albinismu je vrozená absence enzymu tyrozinázy, který je nezbytný při tvorbě melaninu. U albinotických jedinců tak nedochází k jeho tvorbě, což se projevuje na zbarvení částí těla, za něž je melanin zodpovědný. Charakteristická je bezbarvá kůže a červeně zbarvené oči (zbarvení způsobuje prosvítající krev v kapilárách). Absence pigmentu v očích způsobuje světloplachost a problémy s viděním, albinotičtí jedinci se tak stávají snadnou kořistí predátorů nebo zahynou při srážce s jinými objekty.

Zdroj, který jsem používala pro doplnění mé odpovědi: www.wikipedia.cz

Další odpovědi
Miroslavst

Například:
Jelen, králík, tygr.

anonym

Dokonce i ptáci,plazi.

stana73

Tak mne napadlo,že jsem neviděla albína šimpanze,ale člověka jo.Jak je to možné,když jsme na vyšším vývojovém stupínku?

hanulka11

jelen, páv, velryba, koala,
myslím,že může jakýkoliv je to vlastně vrozený nedostatek kožního barviva a tyto zvířata nemají moc šance na přežití, protože jsou „trnem v oku“ ostatním …moc se odlišují
Doplňuji:
http://www.go­ogle.cz/images?q=al­b%C3%ADni&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7ADRA_cs&re­dir_esc=&um=1&i­e=UTF-8&source=univ&sa=X&e­i=v41hTZarNMWA­OvXUtPIN&ved=0CCs­QsAQ&biw=1007&bih=607

Radak

Také jsem četla o bílých lvech.

kapka

Se šimpanzem si nejsem jistá, ale vím o albínovi-gorile. Našla jsem zde foto http://animal­planet.wgz.cz/za­jimavosti

Jinak doplním, že albíni mohou být i ryby. Ve zverimexu bývají k dostání parmičky čtyřpruhé albíni.