RyuzakiKate

Který druh šikany je podle vás horší?

Fyzická nebo psychická? Nebo v nejhorším případě oboje dohromady?

Nejlepší odpověď
Drap

Zde nejde určit lepší – horší , oboje je špatné a po čase vždy narůstá. Každá šikana je odsouzenihodná a velmi nebezpečná. Bohužel, zdá se mi, že ji poslední dobou přibývá.

Další odpovědi
Damiana

Jakékoli násilí je odporné, ale hodně obětí domácího násilí tvrdí, že horší je to psychické. Zní to sice strašně, ale na facky a kopance se prý „dá“ zvyknout…
Já stále nechápu, proč někdo ve vztahu s někým s násilnickými sklony zůstavá. Je pravda, že násilník umí oběť přesvědčit o tom, že chyba je v ní, a že si za všechno může sama, ale i přes statistiky mi to lidsky nejde na rozum…
Někdo namítne, že týrán bývá určitý typ lidí, ale to tak není. Obětí se může stát i ten, do koho bychom to nikdy neřekli – stejně tak jako do násilníka!
Při jakémkoli projevu agrese radím jediné – okamžitě pryč, omluvy nepřijímat a druhou šanci nedávat. Nikdy se to nezlepší, jen zhorší. A někdy může být i pozdě.

Michal Kole

kyberšikana

Co se jednou dostane na net, obtížně se dává pryč, zvláśť když je server někde v Rusku, Číně a podobně.

otaznik007

Fyzická.

venkovan

Je otázkou, na které straně šikany člověk stojí.