annas

Který dnešní jubilant se podílel na výzdobě Národního divadla?

Co patří k jeho významným dílům?

Nejlepší odpověď
rynek878

Ženíšek František,25.5.1849–15.11.1916
Příslušník generace ND. Pozdní romantismus, neorenesance. Vítěz soutěže o výzdobu ND. Dílo: lunety v Nár.muzeu, strop v hledišti ND, výzdoba Obecního domu, portréty, aj.

Další odpovědi
vagra

Jenom doplním,že František Ženíšek byl také, mimo jiné, autorem první opony ND, která shořela při požáru ND roku 1881.
Současnou podobu dal oponě ND Vojtěch Hynais .