annas

Který dnešní jubilant je autorem těchto slov?

Český básník, prozaik, představitel venkovské prózy, zemřel 24. 10. 1925. V jednom svém románu píše o pobytu B. Němcové v oblasti, ve které žil.
V rodné obci má vybudovaný památník a na něm jsou spisovatelova slo­va.

Všecky struny v srdci
mém již popraskaly.
Jedna jediná mi zbyla.
Miluješ-li mě – dej – abych
směl na ni zahrát
píseň o lásce k této
tvrdé kamenité zemi.

Který kraj miloval a psal o něm? Jak se jmenuje jeho dílo o B. N.?

Nejlepší odpověď
anonym

Jedná se o Jindřicha Šimona Baara,jednoho z mých oblíbených spisovatelů. A dílo o Boženě němcové se nazývá "Paní komisarka " .

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jin­dřich_Šimon_Ba­ar#D.C3.ADlo

Další odpovědi
anonym

To bude J.Š.Baar. Kraj – Chodsko.

vagra

Jen doplním-Památník J.Š.Baara se nachází v Klenčí pod Čerchovem.