annas

Který dnešní český jubilant, židovský spisovatel, psal o vlastních zážitcích z koncentračního tábora?

Která novela vypráví o skutečné události z roku 1943 v Itálii? Byla i zfilmovaná.

Znáte jeho některá další díla?

Nejlepší odpověď
kropitko

Arnošt Lustig (nar. 21. prosince 1926 v Praze) je český židovský spisovatel a publicista světového významu, autor celé řady děl s tématem holocaustu.

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou, 1964 – novela podle skutečné události z roku 1943 v Itálii (Tehdy Němci na Sicílii zajali bohaté židovské podnikatele s americkými pasy, pod záminkami z nich vymámí jejich peníze a ožebračí je, pak je pošlou s mladou tanečnicí Kateřinou do plynu. Ta si to jako jediná uvědomí, vytrhne dozorci pistoli a zastřelí ho, i když ví, že vzpoura je marná.)

Ostatní díla ve zdroji:::

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ar­nošt_Lustig

Další odpovědi
vagra

Chtěl bych připomenout jeho,pravděpodobně nejznámější knihu povídek-Démanty noci která se jako takřka všechny Lustigovy knihy,zabývá holokaustovou tématikou.
Později byl podle jedné z povídek natočen i film-Démanty noci.

anonym

Mám ho moc ráda,když je v televizi pořad s ním,snažím se ho nepropásnout,jeho vyprávění mě bere,na vše vzpomíná už s nadhledem a mnohdy s humorem.

quentos

jeden z mých oblíbených autorů, nedám na něj dopustit. Tam nahoře věděli, proč mu dali šanci utéct z transportu smrti … nikdo předtím ani potom hrůzy koncentráků tak bervitě nevylíčil.

annas

Jarni, nnepřehlédla jste se a Vaše odpověď patřila k J. Bekovi?