makabu

Který deník (literární žánr) stojí za to si přečíst?

Který známý deník byste mi doporučili ke četbě vyjma Deníku Anne Frankové, Adriana Molea a Deníku malého poseroutky? Klidně to může být něco ze současnosti nebo online deník.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít literární díla, která jsou psané formou deníku. Rozklikněte knihu a přečtěte si stručný obsah. Třeba vás něco zaujme.

https://www.da­tabazeknih.cz/ze­bricky/ctenar­ska-vyzva/kniha-psana-formou-deniku-30

Je těžké doporučovat, každý má jiné zájmy, tak věkem se liší pohled na lilterární dílo.

Další odpovědi
DoTazatel

Deníky, dopisy, paměti:

Paul de Gondi: Paměti
Casanova: Paměti
car Ivan IV: Listy Ivana Hrozného
Saint-Simon: Paměti
Cellini: Vlastní životopis
Sévigné: Rozhovory na dálku
Paměti carevny Kateřiny II.
Caesar: Válečné paměti(zápisky)
Churchillovy válečné paměti
Montgomery: Paměti polního maršála
Karel IV: Vlastní životopis
Marco Polo: Milion
Battuta: Cesty po Africe, Asii a Evropě vykonané v letech 1325 až 1354
(Existuje i spousta deníků mořeplavců z jejich cest – např. I Jamesa Cooka – Cesta kolem světa atd,.. těch je víc od spousty námořníků, admirálů..).

Slavní spisovatelé aj. osobnosti mají taky deníky nebo soubor dopisů: Gogol, Dostojevskij, Goethe, Mozart,…

Jestli tě zajímají deníky, možná tě budou zajímat i životopisy a dějiny/letopisy, kroniky – těch je taky velké množství.