Rokio

Který cizí jazyk je podle vás druhý nejdůležitější pro Čecha?

Druhý nejdůležitější jazyk v ČR

Nejlepší odpověď
tforro

Z geografického pohledu němčina, avšak lepší je angličtina. Kromě toho, že v Německu se angličtinu učí běžně kde kdo, a tedy se tam domluvíš, tak anglicky se domluvíš prakticky po celém světě. Německy nee.

Další odpovědi
Frogman

Nejdůležitější je v dnešní době angličtina, tou se domluvíš (skoro) všude. :DD
Pak určitě němčina, jelikož sousedíme s Německem a ještě ruština a francouzština.
To jsou podle mě nejdůležitější „evropské“ jazyky, beru to podle velikosti států.

Slovensky, polsky a rusky něco málo rozumíš i bez toho, aniž by ses je učil, takže to je taky výhoda… :DD
Ještě abys nerozuměl slovenštině… :DDD Ale i tam je pár slovíček, na které bys bez kontextu (určitě) nepřišel… :DDD
___
Rozumí Slováci všem českým slovům, nebo taky některá nevědí, co znamenají? :DDD

MK44

V geografickém a historickém kontextu je to němčina. I když si nejsem jistý, zda by se dneska u nás prakticky víc neuplatnila vietnamština anebo, v blízké době, arabština.
 ☹

Šidlo

slovenčina, né? 🙂

mne sa mnohé českú výrazy podarilo zvládnuť skôr než angličtinu, a tú sa učím od 6

naši o to dbali, rozumieť česky pokladajú za samozrejmosť

Klaproth

Angličtina. S výjimkou ČR se s ní domluvíš prakticky všude.

Dismas

Němčina.

sesednizkola

Kazdy vzdelany clovek by mel umet anglicky, rusky a nemecky.

zjentek

Čecha? Patří tak i Slezsko a Prajzko? Pak polština.

led

Ste na omyle, ak myslíte, že anglicky sa dohovoríte všade. Veľkú oblasť pokrýva španielčina a čínština. Tam vám je angličtina vo veľa prípadoch na…