Který císař se zasloužil o vznik Českého vysokého učení technického v Praze?

a kdy škola začala funfovat?
Doplňuji:
Hanulko ještě vám bodík nedám zkuste to ještě jednou

Nejlepší odpověď
hanulka11

Počátkem roku 1803 podepsal císař František II. zakládací spisy pražské polytechniky (nazvané Královské stavovské technické učiliště), na které byla po období příprav dne 10.11.1806 slav­nostně zahájena výuka ve dvou odděleních, matematickém a chemickém. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je přímou pokračovatelkou tohoto chemického oddělení pražské polytechniky
Doplňuji:
Tak druhý pokus

Fakulta stavební, v současné době jedna z osmi fakult Českého vysokého učení technického v Praze, byla založena z iniciativy Josefa Christianna Willenberga na základě česky psané zakládací listiny (reskriptu) císaře Josefa I. z 18.ledna 1707 jako první veřejná inženýrská škola střední Evropy pod názvem Stavovská ingenieurská škola v Praze. Předcházela jí Pražská stavební hutněveřejná, avšak svou povahou vlastně první stavební škola u nás vůbec, kterou si pro zajištění potřebné kvalifikace svých spolupracovníků založil v roce 1344, tedy čtyři léta před založením Karlovy university, Mistr Matyáš z Arrasu, kterého si přivedl z Francie kralevic Václav, později jako císař nazývaný Karel IV.

http://www.fsv­.cvut.cz/hlav­ni/historie.php

Zdroj: http://www.vscht­.cz/homepage/sou­casti/historie

Další odpovědi
tom004

Josef a ostatní na stránce

Zdroj: http://www.au­tomatizace.cz/ar­ticle.php?a=1490

anonym

výborně já věděla že na to příjdete

hanulka11

dík, byla to zabíračka