annas

Který český textař (nar. 7. 1. xxxx) často spolupracoval s Karlem Svobodou a psal texty pro české interprety?

Např. K. Gotta, W. Matušku, H. Vondráčkovou, Y. Simonovou. V závěru života napsal také texty pro mnoho filmových a divadelních muzikálů? Znáte některé?

Nejlepší odpověď
Adlim

já bych si typnul,

Zdeněk Borovec (7. ledna 1932, Praha – 18. února 2001 Praha) byl český textař, překladatel a příležitostný filmový herec. Vystudoval katedru dramaturgie a scenáristiky na FAMU (absolutorium v roce 1956), kde byl jeho spolužákem Miloš Forman. Často spolupracoval se skladatelem Karlem Svobodou.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zden%C4%9­Bk_Borovec

Další odpovědi
vagra

Muzikály např.-Bídníci,Kleopa­tra,Drákula…