annas

Který český spisovatel, novinář, zpěvák, fejetonista, herec, konferenciér a textař se narodil 1. 1. xxxx?

Kabaret Červená sedma, kniha o neporazitelném fotbalovém týmu. Díla z cirkusového prostředí…

Jedna autorova píseň zlidověla. Vzpomenete si na názvy citovaných děl?

Nejlepší odpověď
hanjimka

Myslím že to byl Eduard Bass a knihy Klabzubova jedenáctka a Cirkus Humberto.

Další odpovědi
hanulka11

Eduard Bass (vl. jménem Eduard Schmidt )se narodil v Praze první den roku 1888, jako syn majitele kartáčnické firmy na Smíchově. V roce 1905 ukončil studia na staroměstské obchodní akademii

Již v roce 1907 začal Bass příležitostně vystupovat v Schöblově kabaretu v domě U Bílé labutě Na Poříčí, kde recitoval Gellnerovy a Šrámkovy básně
(zde vznikl jeho pseudonym Bass, k čemuž ho inspiroval jeho hluboký hlas.

Z těch zlidovělých písní -mohl by to být Nešťastný šafářův dvoreček/i když původně byl Kramářův dvoreček/

jeho citáty jsou pravdivé

Láska se nedá měřit trváním. Z jednotek času rozhodují o ní ty nejkrásnější. Jediným okamžikem se prohrává nebo vítězí a jediná noc může mít pro lásku větší cenu než celý život.

Cirkus je krásné zařízení, ale žádá, aby se v něm umělo všechno. Poznamenává své vyznavače neporušitelným znamením a žádá po nich věrnost až za hrob.

Nešťastná láska není to nejhorší. To pravé neštěstí je nemilovat.

Zdroj: různě z netu a něco z mé hlavy

SpeedyCZ

To máte do soutěže že? :D