annas

Který český básník nar. v 2. pol. 19. st. je autorem těchto veršů?

Za trochu lásky šel bych světa kraj
šel s hlavou
odkrytou a šel bych bosý
šel v lednu, ale v duši
věčný máj …

Známá je jeho veselohra o českém králi? Jak se jmenuje?

Nejlepší odpověď
vagra

Veselohra se jmenuje Noc na Karlštejně a režisérem filmu byl Zdeněk Podskalský

Další odpovědi
Miroslavst

Jaroslav Vrchlický, další dnešní oslavenec (158 let)

Miroslavst

Prizdivko:
Vkládání reklam je proti pravidlům tohoto serveru. Reklama na Googlle.

kropitko

já jsem přemýšlela že to smažu,,,ale pak jsem si řekla, jen ať to každý vidí a udělá si obrázek,,,koukám, že anonymita netu dělá s lidmi divy,,,,,

Miroslavst

Taky jsem o tom přemýšlel, ale alespoň lidi uvidí, že je tu nějakej provokatér.
On se utluče sám.

BEAES

Však psal-a, že dnes je tu naposled!

kropitko

Já myslela, že myslel, že odpovědi.cz budou dnes v televizi naposled,,,?! Je fakt, že jsem nějak nepochopila co nám chtěl básník říci, jak psal v té minulé diskuzi,,,,

Prizdivka

Ano jsem. A to ze naucim lidi pouzivat vyhledavac misto ptani se obklikou je dobre. Je to ve sve podstate rada a nikoliv vysmech, ze nekdo neco nevi ci nevi kde a jak vyhledat.

kropitko

Vy si myslíte, že se dá vše vyhledat??? Jste si tím jistý?? A myslíte si,že je každý schopen se orientovat v tom co vyhledá???

Prizdivka

kupodivu da a casto za kratsi dobu, nez se ptat. Jen odborne specificke dotazy je lepsi poptavat, ale to se zde nestane. Tady jsou jen lidove otazky.

iceT

A nedá se všechno najít,jestli to umíte vy,tak já teda ne,a taky úplně všemu nerozumím.Proto se radši zeptám,a když mi někdo odpoví,jsem ráda,protože líná huba je holé neštěstí.

BEAES

Nás nemusíte nic učit, pokud máte tu potřebu, tak si založte jiný server a tam můžete vyučovat do aleluja.