Nassin

Který československý/čes­ký president/premiér měl/má vysokoškolský ti­tul?

Který Československý/Čes­ký president/premiér měl/má vysokoškolský ti­tul?

Nejlepší odpověď
Malvína

Z prezidentů
T. G. Masaryk
  • Edvard Beneš
  • Emil Hácha
  • Gustáv Husák
  • Václav Havel
  • Václav Klaus
  • Miloš Zeman

Další odpovědi
Emefej

Presidenti – Masaryk, Beneš, Hácha, Husák, Klaus, Zeman. Premiérů jsme měli tolik, že bych to nedohledal.

Pepa25

Lepší otázka je, kdo NEměl: z prezidentů jen komunisté Gottwald, Zápotocký, Novotný a Svoboda a premiérů několik prvorepublikových (Švehla, Tusar, Udržal, Malypetr a Syrový) a z komunistických kromě již zméněného Klémy a Zápotockého ještě Viliam Široký a Jozef Lenárt. Z pozdějších už nikdo (pokud nebudeme rozporovat plzěňské práva S. Grosse).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Děkuji za opravu. Úplně to změnilo znění otázky… ale myslím, že oprava přišla pozdě, protože už na ni bylo reagováno!

paul1

U některých z těch vyjmenovaných prezidentů je s podivem, jak uvažují/vali při získaném vzdělání. Byly to promarněné roky.

Malvína

Havel – MgA. – magistr umění.
“Dálkově studoval dramaturgii na Divadelní fakultě Akademie múzických umění, kterou absolvoval roku 1966. V té době se ovšem akademické tituly neudělovaly a titul MgA. byl Havlovi přiznán až po změně legislativy v roce 1990.” – Wiki. Také jsem se to dozvěděla relativně nedávno.

Nassin

Tak gto ano, měl i další titul-dr. h. c

Malvína

Ano, ale o tom jsem věděla. O MgA. Nikoli. Navíc dr. h. c. (Čestný doktor) se uvádí bez studia a skládání zkoušek. Laicky řečeno – uděluje se za zásluhy. Nelze brát tak, jak se ptáš. S MgA. už ano.

Emefej

Malvína > Havel? To mi nějak nesedí. Jaký měl titul?

Nassin

Malvíno, jaký titul měl ten kulisák Havel?