annas

Který byl vlastně den?

Ještě něco ze školních lavic. Definice dne.

Včera bylo dnes zítra, ale dnes je dnes dnes. Včera zas bylo včera dnes a zítra bude dnes včera. Stejně tak bylo předevšírem dnes pozítří a včera předevčírem včera. Podobně bude pozítří dnes předevčírem a zítra pozítří zítra. Už tomu konečně rozumíte.
Doplňuji:
Vagro, ještě jsem s oslavami vůbec nezačala. Opět definice jednoho učitele. Já se přiznám, že jí vůbec nerozumím.

Nejlepší odpověď
anonym

Zdá se mi, že včera, dnes a zítra bude až v sobotu večer a v neděli ráno.

Další odpovědi
vagra

Já Vám rozumím,paní Annas-ale s těma oslavama by jste to neměla přehánět!Je vidět,že si svátku dovedete užít!Ale je teprve půl druhé!:))
Samozřejmě,že to nemyslím vážně. :))

Doplňuji:
Ten váš kolega má pravdu,ale řekl bych,že v praktickém životě,zcela nevyužitelnou.
Tato definice svou úlohu plní už jen tím,že vznikla a pobaví.

anonym

porad bude dnes

nabubindes

jooo, dnes je nějaký divný tlak…

Vicki

Hlavně že dnes je opravdu dnes a zítřejším dnes se necháme překvapit:-).

kapka

Co můžeš udělat zítra, na to se dnes vybodni. Takže se nad tím zamyslím až zítra, což bude zítra dnes…

annas

Vagro, když jsem si přečetla Vaši odpověď, chtěla jsem reagovat trochu jinak, ale právě před domem zastavilo auto, přijely kamarádky, takže jsem napsala, co jsem napsala. Škoda že jste nepoužil „svou mluvu“, mohla jsem si opět obohatit slovník. Ale i přesto jsem se s kamarádkami moc pobavily a připily na Vaše zdraví.

vagra

Jsem moc rád,že jsem mohl přispět k Vaší dobré náladě.
Vzhledem k tomu,že příležitostí ke zlepšení nálady už není tolik jako zamlada,je třeba využít každé možné.
A na slovník?
Na ten ještě určitě dojde.