annas

Který autor a v kterém díle uvedl tato slova jako motto? Odkud pocházejí?

„Viděl jsem všecky skutky, kteréž se
dějí pod sluncem, a aj, všecko
jest marnost a trápení
ducha.“

Jaký symbol byste marnosti přidali? Považujte občas svá snažení za marná?

Včera jsem tento krásný citát dostala a znova si jej připomněla. Stále mně prochází hlavou.

Nejlepší odpověď
vagra

Domnívám se, že Vámi uvedené motto, pochází z Komenského knihy- Labyrint světa a Ráj srdce.
Ano, zvláště v poslední době mám pocit, že všechna má snažení, jsou marná.....:-(

Další odpovědi
IK

Bible Kralická
Kniha Kazatel
Slova kazatele syna Davidova, krále v Jeruzalémě

marnost je černá prázdnota

Zdroj: http://www.ccel­.org/bible/czech/ec­cl/eccl001.html

Andělé

M.Georg. Colsinus
Zdroj:http://www.kra­jopad.cz/HTML/ROZ­POR.HTM

Určitě jsou stále věci,které jsem se dodnes nenaučila a i když se snažím,je to zatím marné. Ale marné jsou prozatím,věřím,že se časem prolomí,jen se musím více snažit..:-)
Doplňuji:
Moc se omlouvám,Vagra má pravdu…autor,kte­rého jsem našla na netu,není správný. Myslela jsem,že když je pod mottem uveden,že tj.on,ale pravdu má Vagra.:-)

Illines

Annas,marna snaha,ale klobouk dolu,ze jste chytrejsi a na vysi.

led

AD Andělé
http://www.kra­jopad.cz/HTML/KUL­TURA.HTM
Filozofický text
Rozpor člověka vůči světu aneb jak se stát demiurgem
PS
pri vkladaní odkazu si dávajte pozor na medery (to internet nepozná)

Andělé

Led,moc děkuji,budu si na to dávat pozor. Mrzí mě,že jsem vložila špatného autora. Ještě jednou moc děkuji.:-)

anonym

Je fakt, že internet medery nepozná, ale ještě že vyhledávač pozná aspoň „dvojí metr“.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-elektrarna-na-rece-zambezi-ktera-dodava-elektrinu-zimbabwe-i-zambii

Illines

Tato odpoved je Dr.Axlem opravena-znela jinak!Co se tyce demetera?

anonym

Ad Illines, zřejmě jsi ještě nepostřehla, že v diskuzi se zpětně nic opravovat nedá, annas ti to potvrdí. Takže pokus o výmluvu vlastního omylu zůstává jen v oblasti trapné fikce.

annas

Ad Dr.Axl, škoda, že jste neodpověděl za všechny uživatele, co považují za symbol marnosti, či co je pro ně marné.
Jste můj velký vzor, vždyť přece rozumíte druhoplánovému cimrmanovskému humoru, který jsem měla na mysli!!!

Přijde jaro, přijde, zase bude máj …

anonym

Naopak, reagoval jsem v diskuzi přesně v duchu tvého vlastního prohlášení v odkazu, tj.:
annas
„Na Odpovědích se nezkouší, kdo ví či neví.“

Pouze cituji věcná a pragmatická fakta. Co si tak ještě jednou zkusit přečíst včerejší otázku od Damiany i s odpověďmi o „akceptování jiného názoru“ namísto nekritické a zdivočelé hysterie?
Diskuze je v pravidlech určena pro polemiku, já právě tvůj názor akceptuji a proto jsem jej uvedl v přesné citaci. Ovšem z protistrany pražádný korektní argument nezazněl.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-znamena-akceptovat-jiny-nazor

Illines

Pane Dr.Alex – co je to medera?

anonym

Je to výraz doslovně citovaný z předchozího příspěvku, proto ta narážka. Stačí sledovat kontext.
(A deformace nicku na netu se považuje za záměrnou nezdvořilost, viz netiketa).

Andělé

Dr.Axle,vždy s radostí čekáme,až nás svou přeinteligencí a všeznalostí poučíte. Vážíme si Vaší snahy z nás pitomců udělat velikány jako jste Vy. Omlouvám se za nás,jak to s námi máte těžké,přetěžkééé to.:-(
Hluboce a převelice se klaním k tolika moudra,kterého ve Vás je a neustále nás svou láskou zahrnujete. Díky,díky a ještě jednou srdečně DÍKY!

vagra

Dámy, souhlasím s vámi.
Pan neomylný, si zase neodpustil dávku provokativních keců. Pravděpodobně si pořád bláhově myslí, že tady svým mentorováním, někoho dojme. Okruh jeho příznivců, pokud tady ještě nějaké má, se zmenšuje, a jeho hnidopišství, se začíná stávat stále více úsměvnějším.

Andělé

Illines,děkuji.:-)
Vagra,rovněž děkujeme.:-).
No jo,pan neomylný si opět neodpustil hnidopišství,tomu říkám vytrvalost,hou­ževnatost a píle. Jsou to vskutku vynikající vlastnosti.
Budeme si muset nechat vše přesunout do zábavy,protože je zde čím dál veseleji…:-D

Illines

I ja se priklanim Andele,nebot sam ani nevedel co to je demeter(pry z predesleho odkazu od Led.At hledam jak hledam tak slovo demeter k pocitaci jsem nenasla.Ale budiz-my jsme ti zaostali a nepouceny,zapomeli jsme spolknout vseznalstvi zivota-dobre nam tak,nebot ucenci nobelovi ceny nas sezerou.A tim padem si potom meli-by,zalozit web neporazitelnych.

led

„co to je demeter(pry z predesleho odkazu od Led“
som v rozpakoch. Demeter je pre mňa meno z hry Jána Kákoša Demetrovci-Dom pre najmladšieho syna. ale vo vzťahu k počítaču to neviem. Zjavne ide o skreslený výraz v odkaze (andělé)hore:Rozpor člověka vůči světu aneb jak se stát demiurgem

anonym

Viz doslovná citace.
PS
pri vkladaní odkazu si dávajte pozor na „medery“ (to internet nepozná)
Výraz „demeter“ si tam illines nepochopitelně jako deformaci vložila sama, nikde uveden nebyl..

Illines

Fakt o vasem vseznalstvi-vypodiva vsechno!