Matthew

Který apostrof se má tedy používat ??? :)

Vždycky když vidím někoho napsat a to nejenom na facebooku, ale i v novinách a jiných publikacích tenhle apostrof př.: A man´s world :. tak mi tuhne krev v žilách :) Myslím si, že by se měl správně (alespoň v AJ) používat tenhle svislý → ' :) Ale pro jistotu mě někdo radši vyveďte z případného omylu, ať nevrhám všechno zlo na nevinného pisatele :D
Doplňuji:
Tak alespoň vím, že jsem neseřval kolegy zbytečně :D

Nejlepší odpověď
quentos

to Vám tuhne správně; v angl. textu se skutečně má používat ten svislý; zdejší obyvatelstvo ho často nepoužívá z toho důvodu, že je líné přepnout klávesnici (nebo to neumí).
Studenti u nás v jazykovce si tuhle stěžovali, že jim online platforma neuznává evidentně správné odpovědi jako správné – nakonec se přišlo na to, že to bylo právě tím, že používali „český“ apostrof. I to hovoří za vše – v angl. je správně ten svislý.

Další odpovědi
M.

Tento ' … Jenže ono ho dost lidí neumí napsat, jak jsem zjistila :)