MonkeyKing

Který antický hrdina byl rozsápán lvy?

Ne, že to označíte jako domácí úkol! Teď jsem si jenom vzpomněl na to jen tak vzpomněl při čtení.

Nejlepší odpověď
annas

Ke lvům se vztahuje např. úsloví v jámě lvové. Jde o biblický příběh. Daniel byl hozený do jámy se lvy, aby vytáhli ho. Král nařídil, aby byli lvům hozeni ti zlí muži, kteří chtěli Daniela připravit o život. Ještě než dopadli na dno jámy, lvi po nich skočili a zlámali jim kosti.

Talže zahynuli bezejmenní.

Antický hrdina Heraklés lva zabil.

Hrdinové spíš lva přemohli.
--

Mezi řeckým aani římský i postavami takové jméno není.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_pos­tav_%C5%99eck%C3%A9_my­tologie

http://www.mo­raviangladiator­s.estranky.cz/clan­ky/rimske-imperium/rimska-spolecnost/rimska-mytologie.html

Mp2 – mohl byste vložit ke své odpovědi odkaz?

Další odpovědi
aliendrone

Noooo, není v tom „trochu“ rozpor? Jak správně podotýká annas > „hrdina rozsápaný lvy“? To tedy asi tak moc velký Rambo nebyl, co? ;) :D :D

Mp2

..Andreas se vydal lovit lva, ale byl svou kořistí sežrán.