Avatar uživatele
Mr. Marek

Který americký prezident byl podle vás nejreprezenta­tivnější?

  • vzhled
  • vystupování
  • jednání se státníky
  • projevy
  • politika jako taková

Poznáte, kdo je na obrázku?
https://pixaba­y.com/cs/photos/car­ter-prezident-politi%C4%8Dka-sadat-62899/

Zajímavá 0 před 1150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Z těch, které pamatuji, pokládám za nejcharizmatič­tějšího J.F.Kennedyho, přestože to v letech studené války a nepopulární války ve Vietnamu neměl vůbec lehké. Na obrázku vidím Jimmyho Cartera.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Podle mne George Bush st.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tak asi J.F. Kennedy. Toho si vážili jak Američané, tak i Rusové. Nevím proč neodhalí důvody jeho odstranění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě to byl Aberham Lincoln.

Zatočil s otroctvím, byl to silák a jeho ekonomická reforma příliš nepoškodila finační systém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Podle mne to byl Barrack Obama, protože nadčasově reprezentoval americký národ budoucnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PepasAvalonu

Podle popularity – doma i ve světě – bych řekl, ž celkem Obama (ale bylo jich jako víc). O jeho působnosti už se to tak říct nedá. Skoro stejný jako předchůdce, nic pokrokového, prospěšného atd. (dokonce stejní poradci atd).
Za jak dlouhou dobu myslíš (počítám tam pár posledních prezidentů)? Pokud myslíš za celou historii USA, tak to ti opravdu nepovím, protože to nevím. Dokonce ani za celé 20. století (možná T. Roosevelt a shodou okolností i D. Roosevelt – protože na něj vyšla druhá světová a přítomnost USA byla proto skoro pro celý svět žádaná. Proto i Roosevelt byl velmi pozitivně vnímán i v zahraničí).
Mně sympatický byl Honza Adams, možná trochu Nixon (navzdory aférce). Prezidentem mohl být Ben Franklin, ten se mi líbil. Nebo taky Alexander Hamilton.
Z těch nejoblíbenějších prezidentů mám nejmíň „rád“ Lincolna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování