annas

Který americký americký filmový producent, režisér atd. získal jako první v historii Oskara za filmové novátorství?

Narodil se i zemřel v prosinci. Obdržel nejvíc Oskarů.

Jeho oceněný animovaný film patří k nejznámějším na světě. Oblíbené jsou i jeho postavičky zvířat … Uvedete je?

Nejlepší odpověď
kropitko

Walt Disney a nejznámnější postavičky jsou Králík Oswald a Mickey Mouse. Samozřejmě je jich daleko víc.

Další odpovědi
rynek878

Walter Elias „Walt“ Disney (5. prosince 1901 – 15. prosince 1966) byl americký filmový producent, režisér, scenárista, dabér, animátor, podnikatel a filantrop. Slavný je zejména díky jeho vlivu na zábavní průmysl během 20. století. Jako zakladatel (společně s jeho bratrem Roy O. Disneyem) Walt Disney Productions se stal jedním z nejznámějších filmových producentů na světě. Korporace kterou založil, se v současnosti jmenuje The Walt Disney Company a každoročně má obrat 35 miliard dolarů.

link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wal­t_Disney

vagra

Walt Disney.
Zbývá mi už jen zčásti výčet jeho postaviček doplnit o Kačera Donalda,psa Pluta,kocoura Felixe a myšku Minnie o kterou stále roztomile bojoval Mickey Mouse.
Jeho Sněhurka a sedm trpaslíků,je snad,podle mého soudu, nejkrásnější kreslený film.